WSO Shell Nasıl Kullanılır ?

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza wso shell nasıl kullanılır konusundan bahsedeceğiz. Konumuza geçmeden evvel shell nedir ve ne işe yarar gibi soruları cevaplamamızda fayda var. Bu kavramları açıklığa kavuşturduktan sonra wso shellin nasıl kullanılacağını ele alabiliriz. Böylece anlaşılması çok daha kolay olacaktır.

Bilgi güvenliği politikalarının ve açıklarının giderek popüler bir hale geldiği günümüzde özellikle web siteleri açısından shell kavramı da önemli bir hale gelmeye başladı. Daha çok iyi niyetli kişiler tarafından kullanılan shell, atıldığı sunucuda veya web sitesinde okuma ve yazma başta olmak üzere birtakım yetkiler alınmasını sağlar. Oldukça tehlikeli olan shell ile açıkları bulunan web sitesinde veya sunucuda birçok yetkiler elde edilerek adeta sahibi olunabilmektedir. Shell komutlarına ve kodlarına hâkim bir kimse dışında acemilerin ve yeni başlayanların kullanması durumunda büyük çöküntülere ve kayıplara yol açabilecek kadar kuvvetli kodlardır.

Wso Shell nasıl kullanılır sorusuna gelecek olursak sunuculara göre değişmekle beraber genel olarak SSH ya da Telnet üzerinden kullanılmaktadır. Telnet kullanımı daha güvensiz bir erişim sağlayacağı için genel olarak SSH daha çok tercih edilebilmektedir. Servis sağlayıcılar genel olarak bilerek ya da ihmal ederek shell erişimlerinin yapılabileceği açıkları bırakabilmektedir. Bazı durumlarda ise istenilen işlemleri herhangi bir sorunla karşılaşmadan hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek amacıyla izinlerde tam yetki verilmektedir ve bu da büyük güvenlik açıklarını beraberinde getirmektedir. Wso shell tam olarak bu noktada karşımıza çıkmaktadır. C99 ve R57 shellerden sonra piyasaya çıkan, kullanımı daha basit ve kolay olan bu shell şaşırtıcı bir şekilde yaygınlaşmıştır.

Ara yüzü oldukça basittir ve gelişmiş komut istemcisinin sunduğu kolaylıklar sayesinde pek çok işlemi gerçekleştirmek amacıyla kullanılabilmektedir. İyi niyetli olarak sızma testlerinde kullanıldığında açıkları kapatmak adına büyük işlere imza atabilmektedir. Wso shell indirmek isteyen ziyaretçilerimiz web sitemizin arama kısmından faydalanarak dilediği komutlara ulaşabilir. Bu komutları elde ettikten sonra nasıl kullanılacağına dair bilgiler de edinebilir. Fakat tıpkı diğer shellerde olduğu gibi wso shellde de mutlaka uzmanlar tarafından kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

 

Wso Shell İndirmek için Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir