C99 Shell nedir, ne işe yarar?

C99 Shell Nedir?

Özellikle web sitesi olanların ya da web site ile alakalı araştırma yapanların bilmesi gereken konulardan biri de “C99 shell”dir. Tabi bu konuda öncelikle “shell” in ne anlama geldiğini açıklamamız gereklidir.
Shell; kullanıcının ve işletim sisteminin arasında aracılık yapan bir sistem gibi düşünebiliriz. Daha iyi anlamanız için şöyle bir örnek verebiliriz. Siz bir yabancı ülkeye gittiğiniz zaman o ülkenin dilini bilmediğinizde tercümana ihtiyaç duyarsınız.

Tercüman ise sizin söylediklerinizi çevirirken sizin dediklerinizi harfiyen doğru şekilde çevirmek ister ve bu komutu da sizden alır. İşte burada siz onun çevirmesi gereken cümleleri söylersiniz ya da hizmetçinize yapması gereken şeyler hakkında komut verirsiniz o da ona göre işini yapar.

İşte bu örneklerde anlayacağınız üzere bir program olan shell de tam bu görevi yapar. Tıpkı anlamındaki gibi kabuk görevi yaparak, bilgisayarda yer alan işletim sistemindeki sizin komutlarınızı gerçekleştirir. Ben komut veriyorum ve shell de bunu gerçekleştiriyor. Shellinde birçok çeşidi vardır ki bunlardan biri de C99 shell”dir.

C99 shell ne işe yarar?

C99 shell sayesinde siteye komutlar verip yönetmeniz mümkündür. Hackerların çok merak edip, ilk önce öğrendikleri programdır. C99 shell sayesinde sitenin admini olmadan birçok çok komut vererek değişiklik yapmanıza yardımcı olan shelldir.Bütün virüs temizleyen programlarca, zararlı yazılım olarak algılanır. Böylece silinerek yok edilir. C99 shell ne işe yarar konusunda ise bilgi almak için diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

 

c99shell indirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir